Vždyť nelze mnohy objednat ani některé výrobky elektroniky přes internet ze zemí EU.
Odpovědět0 0
Já bych byl spokojen, kdyby už mnozí obchodníci neměli cenovou politiku nastavenu tak, že při prodeji online software nebude docházet k tomu, že nastaví kurz 1€ = 1$ a tak mají Evropané mnohdy koupi výrazně dražší. Příkladem: Zatímco Američan si to koupí za 50 USD (cca 1320 Kč), tak my v Evropě si to samé koupíme za 50 EUR (cca 1431 Kč). Což dělá rozdíl přes 100 Kč. Není to sice pravidlem, ale děje se to často.
Odpovědět0 0
Ano, děje, a když je to americká firma tak to zdůvodňuje cenou dopravy, jenže když to vozí po tunách, tak to nebude tolik jak to potom v obchodě stojí.
Odpovědět0 0
Jenže já tu mluvím především o elektronických licencí, nebo jiném nehmotném majetku.
Tam žádné náklady na přepravu nevznikají a ani clo atp. Takže fakt nevidím důvod takové cenové nerovnosti.
Odpovědět0 0
No a jaký je důvod prazvláštních obchodních praktik v rámci EU když velký internetový obchod x věcí do ČR zasílá ( stejně si dopravu platíme sami s platbou předem ) a u některých dalších píše že není možné to či ono do ČR zaslat . Jistě , mám kamaráda v Rakousku kousek za hranicemi , tak to objedná on a já mu to zaplatím . To ale není systémové řešení když to má být ten jednotný trh EU.
Odpovědět0 0
Tak tohle by právě měl ten návrh vyřešit, jestli jsem to pochopil správně a měl by nastavit nabídku a možnosti pro zákazníky rovné. Otázkou je, kdo všechno dostane výjimku a za jakých okolností.
Odpovědět0 0